Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe potrawy włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film