Jakim sposobem wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno minął to tak w samej rzeczy każda pora jest korzystna na to by zażyć trochę odpoczynku i zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wyprawę z rodziną niekiedy zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, innymi słowy doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym trzeba się kierować przy tego rodzaju zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, by radować się spokojną i wygodną jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

Northline Tirol 420 Wing Silver Black

Poprawny wybór samochodowego kufra

Żeby box samochodowy był udanym kupnem, jakiego nie będziemy żałować należy wziąć pod uwagę parę ważnych aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie wypada oznajmić, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z dowolnym typem samochodu w związku z tym w pierwszej kolejności wypada się dowiedzieć czy te elementy będą ze sobą współbrzmieć. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i prawdopodobnie najważniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a na domiar tego należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli chodzi o wagę kufra, przed zakupem warto dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają własne udogodnienia za które wypada dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego rodzaju dodatkach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.